Üdvözöljük a Szent Imre Katolikus Általános Iskola honlapján

Iskolánk története

Szent Imre Katolikus Általános Iskola Bemutatása

1926-ban alapították iskolánkat, mégpedig az akkori tulajdonos Pazonyi Elek János földbirtokos, 2 tanteremmel 2 tanítóval kezdte meg működését. Az iskola egyik tantermébe kis kápolnát is építettek. Védőszentjének liliomos Szent Imrét választották. Későbbi névadásunk is innen származik. A fejlődés folyamatosnak mondható, hiszen előbb 4, majd 8 osztályos tanítása zajlott az intézményben, több helyszínen. Az iskola igazgatója majd negyven éven keresztül Mészáros József volt, helyettese több mint húsz éven át Szedlák Györgyné. Nekik nagy érdemeik voltak abban, hogy az iskola ilyen változáson ment keresztül. 1996-ban az akkori polgármester jóvoltából tornateremmel és osztálytermekkel bővültünk, így a széttagolt tanítás voltaképpen megszűnt. 7 osztály a fő épületben kapott helyet, 1 pedig a szemben levő, volt tsz épületben.. Környezetünk rendkívül ideális, nagy udvar – park veszi körül az iskolát. Többször pályázat útján szépítettük, alakítottuk. Van mini botanikus kertünk, tanösvényünk, szabadidős pihenőnk, illetve a szemközti un. kis iskola épültében „öko szoba és művészeti szoba”. Nagy hangsúlyt fektetünk a természet szeretetére és természetvédelemre, „örökös ökoiskola” címmel rendelkezünk, egy pár évvel ezelőtt elnyertük” az erőszakmentes és egészségtudatos” iskola címet is. Jelenleg 157 tanulónk van, melyet 10 főállású pedagógus nevel és oktat, kiegészülve óraadókkal. Iskolánk mindig magas színvonalú és elismert volt, ennek köszönhető,hogy jelenleg 58 bejáró tanuló van a környező településekről. A középiskoláktól is hosszú évek óta pozitív vissza jelzéséket kapunk. Sok versenyre járunk és mi is sok versenyt szervezünk, ezeket jó eredményekkel tudjuk zárni. Több mint 20 évre tekint vissza az „Aranycsengő” szép-és helyesíró, vers és prózamondó és rajz versenyünk a Magyar Kultúra Napja alkalmából. 2001-ben vette fel iskolánk a Szent Imre nevet,azóta mindig november elején megtartjuk a Szent Imre Napokat. 3 éve helyeztünk el egy márványtáblát az iskola folyosóján, melyen azok a pedagógusok neve szerepel, akik kimagasló munkát végeztek nálunk.,  ez évente egy-egy névvel gyarapszik. A község kulturális központjának számítunk, minden rendezvényünk nagy látogatottságnak örvend, amiből igyekszünk nagyon sokfélét szervezni gazdagítva nevelő munkánkat. Néhány: Egészség napja, ISKOLAHÍVOGATÓ, Tanévzáró piknik, nyári „Öko suli” és a hagyományos ünnepek. Mindig arra törekedtünk, hogy tanulóinknak magas szintű tudást közvetítsünk, vannak interaktív tábláink – felszereltségünk is megfelelőnek mondható. A Hevesi Zeneiskola kihelyezett telephelye vagyunk illetve a Harmónia Művészeti Iskola is működtet is kézműves csoportot. Nagyon jó partneri kapcsolataink voltak és vannak csak néhány példa.:  tanulóink szülei, Hevesi Háziipari Szövetkezet, BNPI Dél Hevesi Tájegysége Kft-k stb, 2013 szept. 1-től került az iskola az Egri Főegyházmegye fenntartásába.. Nyugalomra, állandóságra, kiszámíthatóságra vágytunk – mert csak így tudunk eredményes munkát végezni. Megújulásra, lelki feltöltődésre, újabb kihívásokra volt, van szüksége tanároknak, gyerekeknek egyaránt. Őszintén elmondhatjuk már ennyi idő után is nem csalódtunk, álmaink, vágyaink beteljesülni látszanak. Olyan segítőnk van ebben – a helyi plébános személyében, akivel nagyon jól együtt tudunk dolgozni és mindent megtudunk beszélni. Mondhatjuk azt az iskola nevelőtestületének tiszteletbeli tagja.  Ugyanakkor a község polgármesterének teljes támogatását és segítségét is élvezzük. A lélek karbantartása, ápolása úgyis mondhatnám szépítése legalább olyan fontos, mint a test edzése.  Ennek érdekében megpróbálunk megtenni mindent. Az eddigi rendezvényeink mindegyikét igyekeztünk olyan elemekkel színesíteni, amelyek a keresztény embert hitében, elkötelezettségében erősíthetik, lelkiekben gazdagíthatja. Eddigi programjaink kiegészültek a szentmisével kezdődő lelki napokkal, az adventi 4 hetes időszak kiemelésével, hetenkénti gyertyagyújtással, a húsvét előtti keresztút végigjárásával. Plébános úr diákmisét tart az iskolás gyerekek számára.

Mindennapjainkba beépült a reggeli ima, és a délutáni hálaadás.

Versenyeink még tovább szaporodtak, a katolikus iskolákkal szervezett versenyekre is szép számmal neveztek tanulóink. Szakköreink száma is növekedett. a meglevő angol,sport és ének mellett a logika,természetismeretivel kiegészült. Közösségépítés, összetartozás érzésének erősítését szolgálja szándékaink szerint a „közösségi bál”, melyet elindítottuk és sikerén felbuzdulva hagyománnyá kívánjuk tenni.

Azzal, hogy ezekre a rendezvényekre, programokra, versenyekre a gyermekek tanulnak, készülnek felnőtteket is megpróbáljuk bevonni, hisszük pozitív hatást érünk el.

Mindezek nyomán egy teljesen más légkör kezdett kialakulni az iskolánkban. A katolikus iskolává válás nem egyik napról a másikra változtatja meg az emberek és gyermekek szemléletét, viselkedését, szokásaikat, hanem napról napra folyamatosan kell alakítani, formálni. Mindezt példaadással, szeretettel, sok türelemmel, következetes munka hozza meg eredményét mind a gyerekek, mind a község felnőtt lakossága körében.

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.